Špatně tříděný odpad ubližuje! Zvažte, co a kam vyhazujete...

23. 11. 2021 · 1 minuta čtení · 3 fotografie
Téma Z města

Třídění odpadu je věčné téma, které některé už unavuje, pro jiné ale může být velmi nebezpečné. Pracovníci dotřiďovacích linek by mohli vyprávět... 

Ve spolupráci se svozovou firmou Hantály apelujeme a žádáme: Do sběrných nádob na tříděný odpad odkládejte pouze odpad k tomu určený!

„Obsah nádob na tříděný odpad, jako je papír, plast, putuje vždy na dotřiďovací linku, kterou obsluhují lidé. Ti ručně dál třídí odpad“, upřesňuje Stanislava Bílková ze svozové společnosti Hantály Velké Pavlovice. 

„Bohužel se v plastu často objevují i nebezpečné věci – zdravotnický materiál, jehly. Nacházíme tam skleněné střepy, znečištěný hygienický materiál, nebo uhynulá zvířata“, vypočítává Bílková. „Zrovna nedávno jsme řešili případ poranění pracovníka od injekční stříkačky s jehlou a nebyly to příjemné okamžiky“, dodává Bílková.

K žádosti svozové společnosti se přidáváme také my. Prosíme Vás o správné třídění odpadů. Pamatujte prosím, že separovaný odpad nekončí ve spalovně, ale dále s ním pracují lidé. Děkujeme za pochopení.

Městský Úřad Hustopeče,
OŽP Hantály a. s., Velké Pavlovice


odebírejte přes RSS