Menu Hledat

Sportovec roku 2014: Hustopečští sbírají ocenění i v okrese

20. 1. 2015 · 2 minuty čtení · 5 fotografí
Badmintonistka Martina Ševčíková, taneční skupina Lady Stars a Hustopečské skákání roku 2014 – to jsou sportovci a sportovní akce, které sklízí úspěch nejen v domácím městě, ale i v celém okrese. Ocenění byli v pátek 16. ledna v soutěži Sportovec roku 2014 okresu Břeclav v sále starobřeclavského kulturního domu.
Celkem se sešlo 76 nominací v sedmi kategoriích. Hustopeče uspěly ve třech z nich.
Sportovní akcí roku 2014 v okresu Břeclav se stal elitní výškařský mítink, který se letos dočká už šestnáctého pokračování, Hustopečské skákání. Uspělo mezi takovými akcemi jako je Slovácká regata, Kolová v Šitbořicích, Běh pod Pálavou v Perné nebo Valtické cyklobraní. Cenu z rukou senátora Jana Hajdy přebrala starostka města Hana Potměšilová.
„Jsem velmi spokojená. Cena za Hustopečské skákání mě překvapila, o té jsem vůbec nevěděla,“ usmívala se starostka Hustopečí.
Ocenění putovalo do našeho města i v kategorii Družstva mládeže. Spolu s veslaři z Břeclavi a s hráči kolové ze Šitbořic uspěla i taneční skupina Lady Stars. Slavností večer však tanečnice nestihly – zrovna vystupovaly. Cenu tak za ně přebrala starostka města.
Poslední oceněnou za Hustopeče se stala badmintonistka, která má na kontě 4. místo v celorepublikovém turnaji Czech badminton talent a patří jí průběžné 3. místo v žebříčku České republiky mezi dívkami U11. Martina Ševčíková bodovala v kategorii Talent roku. Dotáhnout by to však chtěla o dost dál.
„Klidně i na olympiádu,“ svěřila se po slavnostním vyhlašování.
„Martina je cílevědomá, když chce něčeho dosáhnout, tak tomu obětuje všechno. Je i trošku tvrdohlavá, je někdy problém do ní dostat, aby dělala to, co má. Ale pokud se toho drží, tak úspěchy přicházejí a takto to vypadá,“ prozradila na ni trenérka Halka Korábová.
Sportovcem roku 2014 se stal atlet Radek Juška z TJ Lokomotiva Břeclav, druhou příčku obsadila také Břeclavanka veslařka Anežka Buzrlová, která současně vyhrála anketu Břeclavského deníku a týdeníku Nový život o sportovce-sympaťáka.
V kategorii družstev dospělých zvítězily břeclavské stolní tenistky a jako sportovní osobnosti roku byli ocenění Josef Akai za veslování, Zbyněk Chlumecký za atletiku a Věra Krásná za judo a sebeobranu.
Poprvé se akce Sportovec roku konala pod patronátem České unie sportu. Ceny rozdával v Břeclavi i její zástupce. „Akce je jedním slovem super. Jsem velice rád, že každý okres v Jihomoravském kraji pořádá tuto soutěž samostatně. V Břeclavi se toho zhostili výborně, nastavili laťku velmi vysoko,“ uzavřel Jakub Koudelka z České unie sportu.
Sledujte reportáž v Hustopečském magazínu č. 291, vychází v pátek 23. ledna 2015. 
(Text: Jana Rozková, Foto: Michal Daněk) 
[caption id="attachment_18396" align="alignnone" width="700"] Badmintonistka Martina Ševčíková získala ocenění v kategorii Talent roku.[/caption]


[caption id="attachment_18399" align="alignnone" width="700"] Starostka města převzala cenu za nejlepší sportovní akci roku 2014 - za Hustopečské skákání i za taneční skupinu Lady Stars, která uspěla v kategorii Družstva mládeže.[/caption]
odebírejte přes RSS
česky english deutsch