Sportovní stadion hostil první oficiální atletické závody

8. 6. 2022 · 1 minuta čtení · 8 fotografí · 1 video
Téma Sport

Přesně před rokem byla dokončena náročná rekonstrukce sportovního stadionu, která spočívala především v modernizaci atletického oválu. V úterý 7. června se tu poprvé uskutečnili oficiální atletické závody, při kterých si místní atletický oddíl naplno vyzkoušel veškeré zázemí i techniku. 


Sportovní stadion, který si v loňských letech prošel náročnou rekonstrukcí, poprvé hostil oficiální atletické závody. „Koná se u jeden ze závodů Zlaté ligy, což je krajská soutěž atletických přípravek. Přijelo k nám asi 140 dětí z celého regionu, které se utkají v běhu, skoku do dálky a hodu kriketovým míčkem,“ představil závody trenér atletického oddílu Zbyněk Háder.

Pořádání takových závodů znamenalo pro místní atletický oddíl především připravit a poprvé vyzkoušet veškerou nezbytnou techniku, jako jsou startovací pistole, cílové kamery či atletickou kancelář. Vše navíc obsluhovali a zajišťovali zdejší trenéři a starší žáci. Po lehce nervózním úvodu závodního odpoledne se vše rozběhlo jako na drátkách. 

Pozvání do Hustopečí přijali atleti především z Břeclavi, Valtic a Moravské Nové Vsi. „To jsou oddíly, které tvoří tento region přípravek. Další skupinou jsou brněnské oddíly a jedna skupina mimo brněnských. Hustopeče mají dnes asi 40% zastoupení a v každé disciplíně máme svého favorita,“ usmíval se Háder. 

Závody v Hustopečích byly jednou zastávkou celé série, která vyvrcholí v září. „Máme před sebou ještě asi tři nebo čtyři závody, ze kterých nám vzejde v každé disciplíně 25 závodníků a ti se utkají v brněnském finále. V tuto chvíli Hustopeče vedou ve třech ze šestnácti disciplín, v dalších jsme na druhém či třetím místě. Myslím si proto, že ve finále budeme mít důstojné zastoupení,“ těší se Háder. -nov-

odebírejte přes RSS