Stezka na zahradě U Rybiček nadchla malé i velké

12. 4. 2022 · 1 minuta čtení · 17 fotografí · 1 video

Není to tak dávno, co jsme informovali o nově zrekonstruované zahradě Mateřské školy U Rybiček. Už tehdy se paní ředitelka Ivana Kouřilová zmínila, že se velmi těší, až se oteplí a děti budou moci nový areál naplno využívat. Příležitost se našla v pondělí 11. dubna, kdy si paní učitelky připravili Velikonoční stezku nejen pro děti, ale i jejich rodiče.


Přestože základní i mateřské školy mohou děti navštěvovat už několik měsíců bez jakéhokoliv omezení, společných akcí třeba pro rodiče zatím moc nebylo. Blížící se velikonoční svátky proto využili v Mateřské škole U Rybiček k pozvání celých rodin na dobrodružné odpoledne. 

„Rodiče už jsme hrozně dlouho neviděli a i z jejich strany přibývalo takových stesků po nějaké společné akci. Proto jsme se rozhodli využít prvních teplých dnů a uspořádat takovou stezku v naší nové zahradě, kdy si na deseti zastaveních mohou zadovádět se svými dětmi a setkat se a popovídat si i s námi, učitelkami,“ usmívala se ředitelka Kouřilová, když dětem rozdávala soutěžní kartičky. 

 A tak se nově zrekonstruovaná zahrada stala dějištěm ryze velikonočních disciplín. Skákalo se kolem velikonočního vajíčka, házely se kroužky na mrskačky, s vajíčkem na lžičce se procházelo mezi překážkami. Připraven byl i vyladěný fotokoutek, dodávky slaďoučké mrkve pro velikonočního zajíčka, tajemný pytek a spousta dalšího. „Na závěrečném stanovišti děti s rodiči vyrábí květiny z plastových víček, které následně zavěsí na vstupní branku školky, takže doufáme, že nám to tu pěkně rozkvete. Za odměnu pak děti samozřejmě dostanou perníčky a nějaké to vajíčko,“ prozradila Kouřilová.

Až půjdete kolem Mateřské školy U Rybiček, podívejte se na vstupní branku - podle zavěšených květin poznáte, kolik dětí a rodičů si velikonoční odpoledne nenechalo ujít... -nov-

odebírejte přes RSS