Studenti gymnázia předali Potravinové pomoci výtěžek svého představení

8. 3. 2023 · 1 minuta čtení · 8 fotografí

Studenti Gymnázia Tomáše Garrique Masaryka odehráli minulý týden svou dlouho připravovanou hru Láska Bezdomova, která u diváků sklidila samou chválu. 

Jak bylo předem avizováno, výtěžek z představení byl určen Potravinové pomoci při farnosti sv. Václava v Hustopečích, která ve spolupráci se Sociálním odborem města Hustopeče pomáhá lidem v těžké životní situaci, především pak samoživitelům s dětmi. 

S předáním financí studenti na nic nečekali - s koordinátorkou pomoci Michaelou Strakovou se sešli hned v úterý 7. března v obřadní síni radnice. Dojemnému předávání obálky s 30.000 Kč přihlíželo i vedení města a studentům poděkovali za bohulibý skutek. „Je to velké gesto na závěr velkého představení. Opravdu klobouk dolů před všemi, kteří se na tomto divadelně hudebně výtvarném počinu podíleli,“ nešetřila uznáním starostka Hana Potměšilová.

Po předání šeku a obálky s financemi se studenti zaposlouchali do kratičkého povídání o tom, jak Potravinová pomoc v Hustopečích funguje a komu je určena. „Peněžní dary jsou pro nás spíše výjimkou, my přijímáme od dárců opravdu ty trvanlivé potraviny, které potom předáváme našim klientům. Když už nám někdo přispěje finančně, tak jsou to spíše stokoruny, takže takový obrovský dar přijímáme poprvé a jsem z toho dojatá. Všechno uložíme do Fondu milosrdenství a peníze použijeme tehdy, když nám budou docházet potřebné potraviny. To se někdy stává, že Potravinová banka v Brně nás nemá čím zásobit, takže jsme rádi, že je do čeho sáhnout a vyrazíme na nákupy při různých slevových akcích. Bohužel potřebných stále přibývá, jsou to smutné příběhy, proto si moc vážíme každého daru,“ poděkovala Straková studentům.

Setkání probíhalo v přátelském neformálním duchu a studenti po něm stihli i naplánovat další reprízy představení.

Doufejme, že krásný počin studentů inspiruje další dárce - příležitost bude koncem března, kdy vypukne další kolo Sbírky potravin. O jejím konání budeme včas informovat. -nov-

odebírejte přes RSS