Studenti gymnázia připravili náročnou revue

9. 4. 2024 · 2 minuty čtení · 8 fotografí · 1 video
Téma Kultura

Po loňském úspěchu divadelního představení Láska Bezdomova se studenti hustopečského gymnázia rozhodli pokračovat v dobře fungujícím kolektivu a pod vedením učitelky Margity Křížové připravili další kousek, tentokrát revue, do které se zapojilo přes 80 studentů. 


Scénář textově i tématicky náročného počinu je dílem studenta Matěje Šrubaře. „Ve hře se prolíná několik témat, ale tím smyslem a významem je, že i když je svět plný smutných a složitých věcí, tak stále existuje naděje, řešení, dobří lidé, kteří nás navedou, potěší,“ nechtěl prozradit děj autor. 

Režie se ujal další ze studentů Václav Kvapil, pro něhož bylo představení přípravou na přijímací řízení na Janáčkovu akademii muzických umění v Brně, obor dramaturgie. Autorská hudba je dílem Miroslava Brúčka. „Pracoval jsem na tom celé letní prázdniny a nejsložitější byly aranže a hlavně dát dohromady sbor, který by to odzpíval a zahrál. Museli jsme hledat společnou cestu, aby se to dobře zpívalo a aby to dobře znělo, takže jsme trénovali už od začátku školního roku. A i když to bylo hodně náročné, mám obrovskou radost, že se to podařilo,“ těšil se mlad muzikant, který dvacetičlenné těleso dokonce sám dirigoval. 

Do projektu se zapojili i studenti bývalí, kteří založili dokonce amatérský divadelní spolek Neochotníci. „Nám se prostě líbí být spolu a něco tvořit. A i když už nejsem součástí gymnázia, tak nás to sem stále táhne a hledáme další. Určitě chceme dál pokračovat, zkoušet další hry a jezdit s nimi i ven,“ prozrazuje velké plány vedoucí spolku Adam Šperka. 

Předpremiéra i premiéra měla u diváků obrovský úspěch a již teď je v plánu několik dalších repríz pro veřejnost i školy. „Mám obrovskou radost a jsem neskutečně pyšná na děcka, že to tak perfektně zvládly. S nadsázkou říkám, že tento počin je daleko za hranicí umění, protože tu máme snad všechny umělecké směry od herectví, výtvarnou část, taneční kreace až po takové složitosti, jakým je například technika, digitální věci, které poskytuje tento moderní sál. A třešničkou na dortu je to, že výtěžek z premiéry jde opět na dobročinnost, podpoříme nově vznikající sociálně terapeutické dílny Radost,“ chválila své svěřence učitelka Margita Křížová. -nov-

odebírejte přes RSS