Svaz zahrádkářů hodnotil i plánoval

23. 2. 2020 · 1 minuta čtení · 8 fotografí · 1 video
Téma Kultura

Hustopečský zahrádkářský svaz je organizace s dlouhou tradicí a má pod palcem hned několik kulturních akcí ve městě. Aby jejich uskupení dobře fungovalo, je potřeba se alespoň jednou ročně hromadně sejít, zhodnotit rok minulý a naplánovat ten nadcházející. Letošní výroční schůze padla na minulou neděli, 23. února.

„Schůze proběhla v klidu, připomínky byly, jsem rád, že přijel pan doktor Rus, předseda okresního sdružení, a vysvětlil nám petici a úlohu navrhovaného zahrádkářského zákona, od kterého si hodně slibujeme,“ nastínil průběh schůze předseda hustopečského zahrádkářského svazu Radovan Tomeš.

Předseda okresního sdružení Pavel Rus nepředstavil pouze zákon k předložení parlamentu, ale také se postaral o předání cen. „Základní organizace českého zahrádkářství Hustopeče navrhla na vyznamenání republikové radě dva své zasloužilé členy, a to Ing. Radoslava Beneše a Mgr. Miloslavu Kuncovou na zlatou medaili za zásluhy o rozvoj zahrádkářského svazu, takže bylo mou milou povinností na této výroční členské schůzi vyznamenání předat,“ vysvětluje Rus. „Myslím, že jich tu mají takových víc typu pana Radoslava Beneše a magistry Kuncové, ale bohužel, počty takových vyznamenání jsou nějakým způsobem omezeny,“ dodává.

Předseda místní organizace se podělil o to, co ho v posledních letech ve spojitosti se svazem nejvíce trápí. „Trošku mě mrzí malá účast našich členů na našich akcích, hlavně tedy na Výstavě vína – dávání vzorků, chození na degustace a návštěva samotné výstavy,“ přiznává Tomeš. I přes takové peripetie však Májový košt vín není ohrožen. „Výstava bude letos 1. května, je to pátek, od čehož si slibujeme, že bude i větší návštěvnost než v minulém roce a věříme, že dopadne dobře a ke vší spokojenosti, ale byl bych určitě rád, kdyby ji navštívilo více místních lidí a vzali i své přátele,“ přeje si předseda hustopečských zahrádkářů.

-slam-

odebírejte přes RSS