Svůj svátek oslavila Země na Pavučině deštěm

27. 4. 2022 · 1 minuta čtení · 9 fotografí · 1 video
Téma Kultura

Jako by matička Země chtěla ukázat, že jednou z nejdůležitějších věcí na světě je voda. V neděli 24. dubna proto seslala déšť na návštěvníky Dne Země na Pavučině.


Centrum volného času Pavučina se i v letošním roce zapojilo do mezinárodního Dne Země. Ten připadá každoročně na 22. dubna a jeho cílem je zviditelnit potřebu ochrany životního prostředí. Na Pavučině si na toto téma připravili ve spolupráci se žáky Základní školy Komenského v neděli 24. dubna bohatý zážitkový program. „Žáci z Komendy si připravili přírodovědná stanoviště s různými skládačkami, doplňovačkami, skákačkami a dalším pro malé děti s rodiči,“ vysvětlil organizaci ředitel Pavučiny Petr Fridrich.

Malým návštěvníkům se starší kamarádi snažili předat důležité informace o tom, jak to v přírodě funguje, jak nám pomáhá a jak můžeme pomoci my jí. Vše pomocí interaktivních stanovišť. „Měli jsme tu třeba sbírání kapiček užitkové vody, což bylo hodně zajímavé a zábavné. Děti si osahaly ovčí vlnu, protože máme čerstvě ostříhané ovečky na Pavučině. Poznávali jsme bylinky, živočichy i světadíly. Třídili jsme odpad a hledali léčivé rostliny,“ vyjmenovává Fridrich.

Program odpoledne sliboval velké množství venkovních aktivit. Ty však musely být zrušeny kvůli nepřízni počasí. „Počasí nám trochu hapruje, takže jsme museli zrušit vyjížďky na koních, výsadbu keřů i osázení vyvýšených záhonů. ale věřím, že si to brzy vynahradíme v kroužcích Pavučiny,“ usmívá se Fridrich.

O co ale návštěvníci nemohli být ochuzeni bylo závěrečné opékání špekáčků, bez kterého se žádné dění na Pavučině nemůže obejít. Táborové i jiné ohně zaplanou v areálu Pavučiny i poslední dubnovou sobotu, kdy se sem slétnou ze širokého dalekého okolí spřátelené čarodějnice. „Třicátý duben patří čarodějnicím a letos se konečně můžeme sejít a slétnout bez nějakých omezení, takže všechny zvu, protože naše kamarádky na koštěti to umí vždycky pořádně rozjet,“ zve na Rej čarodějnic Fridrcih. -nov-

odebírejte přes RSS