Tábor s koňmi není pro každého

13. 7. 2023 · 1 minuta čtení · 6 fotografí · 1 video

Jedním z nejžádanějších letních táborů v Hustopečích je každoročně ten, který pořádají chovatelé koní z Centra volného času Pavučina. Během týdne ve stájích se děti naučí nejenom na koni jezdit, ale především o ně pečovat. 


Denní program je jasně daný, vše se točí kolem koní. „U koní jsme celé dopoledne, je potřeba jim uklidit, vyčistit stáje, vyhřebelcovat koníky, nachystat jim krmení, potom se teprve může usednout do sedla. Děti máme rozdělení do dvou skupin tak, aby jedna skupina uklízela, druhá aby jezdila. A během toho dopoledne se prostřídají. Po obědě je čas i na nějaké hry, výtvarku, soutěže i trochu teorie o péči o koně,“ popisuje denní program vedoucí tábora Simona Jakubčíková.

O tábor ve společnosti šesti krásných koníků je velký zájem a ne každý se na něj dostane. A to nejen kvůli velkému přetlaku. „Je to náročné hlavně po fyzické stránce, protož jak péče o stáje, tak samotné ježdění vyžaduje trochu síly. Proto tu máme děti až od ukončené první třídy, protože menší děti by to nezvládly,“ doplnila Jakubčíková.

Chovatelé z Pavučiny pořádají tábory nejen příměstské, ale dokonce i pobytové. „Na pobyťáky nám přijíždí úplně jiná sorta dětí, většinou jsou to už zdatní koňáci, kteří chodí do kroužků nebo třeba mají vlastního koně. Jezdí sem i z velkých dálek a vědí, do čeho jdou,“ usmívala se Jakubčíková, která má v letošním roce na Pavučině hned několik táborových turnusů. A všechny plně obsazené. -nov-, -slam-

odebírejte přes RSS