Táborák přivolal prázdniny!

2. 7. 2018 · 1 minuta čtení · 14 fotografí · 1 video
Téma Kultura

Jako každý rok se děti ze všech škol v Hustopečích sešly na závěrečném táboráku, aby se rozloučily se školními povinnostmi a zahájily sezónu dvouměsíčního nicnedělání... 


Program pro děti si vzali na starost zaměstnanci CVČ Pavučina, členové kulturní komise města a spolku Všehoschopných. Ten do akce povolal svůj nově objevený kmen indiánů Buriánů, kteří pro děti připravili bojové úkoly a postavili dokonce opravdová týpí.. 

Děláme to tak každý rok. Letos tedy poprvé tady, protože na Pavučině to nejde, ale myslím si, že je to fajn a že si to děti užijí. I téma jsme vybrali tématicky, takže jsou tu přírodní disciplíny, máme tu indiány, noční bojovku, děti tu můžou přespat pod stanem, takže se jim to snad bude líbit, popisuje členka kulturní komise Ivana Brabcová.

I když se děti na prázdniny těší, občas si přece jenom po škole zastesknou. Budou mi chybět hlavně kamarádi, protože po prázdninách jdu na gympl, tak se s některými už neuvidím a asi mi bude smutno,“ svěřila se žákyně pátého ročníku Lenka Odvářková.

Celé odpoledne si děti i rodiče užili a všichni se těší na to, že příští rok se tradiční akce bude konat v nových prostorách centra Pavučina. Uvidíme, moc se na to těšíme, ale už teď víme, že to plánované dokončení stavby se pomalu posune. Osobně bych to ale moc nehrotil. Budu rád, když se to udělá pořádně. Zvládli jsme to celý tento rok a nějaký ten měsíc už to vydržíme, těší se ředitel CVČ Pavučina Petr Fridrich. -nov-

odebírejte přes RSS