V okolí Dukelského náměstí se pracuje na posílení elektřiny

13. 9. 2016 · 1 minuta čtení · 6 fotografí
Téma Z města

 V těchto dnech se chodci okolo Dukelského náměstí musí vyhýbat rozkopaným chodníkům a dělníci zabrali také část parkoviště u radnice i u Staré pošty. Pracují na posílení elektřiny, které je v okolí náměstí nutné kvůli velkým kulturním akcím.

„Tento týden je opravdu hektický. Protože několik let zpět byly při Burčákových slavnostech problémy s elektřinou, slíbili jsme občanům, že problémy zkusíme vyřešit. Troufám si říct, že nadčasově. Proto je teď na náměstí takový ruch. Zřizují se nová nápojná místa, posiluje se elektřina, aby letošní Burčákové slavnosti proběhly bez problému,“ vysvětlil místostarosta města Bořivoj Švásta.

Přímo na Dukelském náměstí vzniknou dvě nová nápojná místa se zasouvacími sloupky. Kabely se k nim táhly z radnice. A dvě nápojná místa budou vybudovány i u parkoviště u Staré pošty.

„Abychom nemuseli rozkopat frekventovanou silnici okolo náměstí, dělají se v parkovišti pod radnicí startovací jámy a z nich se budou protlačovat chráničky do míst, kde už může být vykopaná rýha,“ přiblížil práce investiční technik města Hustopeče Radek Krušina.

Město do posílení elektřiny zainvestuje zhruba jeden a půl milionu korun. Hotovo by mělo být do Burčákových slavností, které letos připadají na dny od 29. září do 1. října.

„Vždycky se může něco vyvrbit, ale předpoklad je takový, že 20. září bude všechno hotové,“ uzavřel Švásta.

(Text a foto: Jana Rozková) 

odebírejte přes RSS