V sále kina se hledala ztracená třídní kniha

19. 6. 2020 · 2 minuty čtení · 7 fotografí · 1 video
Téma Kultura

Přelom března a dubna je pro divadelní nadšence z okolí znamením, že se mohou těšit na další regionální přehlídku Mrštíkovo divadelní jaro. Letos se bohužel nemohla konat v tradičním termínu, ale byla přesunuta na červen. Město Hustopeče se stalo hrdým partnerem této přehlídky, a proto mělo tu čest hostit hned první představení na prknech místního kina a přivítalo tak Divadelní spolek Cimrman revival ze Sivic.

„Jsme skupina nadšenců, které baví humor Járy Cimrmana už osmnáct let, vždy nás fascinovalo i to, že se dá hrát bez žen,“ prozrazuje jeden ze zakládajících členů Zdeněk Boháček. Právě to, že se na jevišti pohybuje pouze dvanáct mužských herců, je jejich specialitou. To se však dost možná brzy změní. Do budoucna zvažují své osazenstvo rozšířit i o ženské role, ale nebrání se ani tomu je ztvárňovat sami, tak jako doposud. „To nás baví, na to máme speciální postavy a speciální členy souboru, kteří hrají ženy velice dobře, se všemi drobnými nuancemi, které jsou potřeba, takže to umíme, ale možná bude dobré zkusit i jinou cestu, tedy použít i opačné pohlaví na jevišti,“ zamýšlí se Boháček.

Divadelní spolek Cimrman revival měl v Hustopečích vystoupit už v dubnu. Protože se jedná o soutěžní a postupovou regionální přehlídku, dalo by se čekat, že herci využijí nově nabytého volna a budou zkoušet o to intenzivněji. Cimrman revival však využil pauzy k odpočinku a ten pravý dril nastal až před samotným vystoupením v Hustopečích.

Když se herci zrovna nevydají soutěžit v regionální divadelní přehlídce, zůstávají doma, kde jsou milováni. „Máme poměrně silnou diváckou základnu u nás v Sivicích, kde se nám daří každý rok vyprodat náš místní sál,“ usmívá se herec Boháček. Jak už z názvu divadelního souboru vypovídá, zabývají se především hrami Járy Cimrmana. Nechtějí fanoušci změnu? „Zatím myslím, že jsou lidé, které to stále baví, jsou tací, co chodí opakovaně a stále je to naplňuje, na druhou stranu nám diváci říkají, že už nás tam vidí, slyší, že by to už možná chtělo i změnu, tak uvidíme, co bude dál,“ přibližuje nejistou budoucnost Zdeněk Boháček.

Zbylé čtyři představení proběhnou v pátek a sobotu v domáckých Boleradicích, v neděli pak zazní na tom samém místě jména vítězů přehlídky.


-slam-

56947

 

odebírejte přes RSS