Ve školce U Rybiček se opravují dvě třídy

20. 7. 2017 · 1 minuta čtení · 7 fotografí · 1 video
Téma Z města
Mateřská škola U Rybiček prochází o letních prázdninách další rekonstrukcí. V rámci druhé etapy se opravují dvě třídy, šatny a sociální zařízení.
Kmenová budova Mateřské školy U Rybiček byla postavena před více než čtyřiceti lety a v posledních letech zde přibývaly havárie v rozvodech topení a vody. Proto byla naplánovaná celková rekonstrukce ve třech etapách. První se uskutečnila minulý rok, kdy byla kompletně opravena hospodářská budova. „Na tuto rekonstrukci uvolnil finance zřizovatel. Nyní se týká objektu B, kde se nachází třídy, šatny, umývárny a sociální zařízení,“ řekla ředitelka MŠ U Rybiček Eva Javůrková.
Jedná se o především o rekonstrukci topného systému, rozvodů vody a odpadů. „Také dojde k malým stavebním úpravám tak, aby rodiče nemuseli pro své děti chodit do tříd přes sociální zařízení. Rozhodně to bude pro rodiče a děti komfortnější,“ doplnil místostarosta Bořivoj Švásta. Rekonstrukce začala již na konci června, na srpen se plánuje výmalba, položení PVC a úklidové práce. „Věřím, že v termínu všechno zvládneme a že děti přijdou v září do pěkného a částečně zmodernizovaného prostředí,“ řekla Javůrková.  
Poslední etapa, během které se bude rekonstruovat zbývající objekt C, tedy zbývající třída, se plánuje na příští roky.

-ves-


 

odebírejte přes RSS