Vojenský soubor Ondráš odehrál v kině Cestu světla

11. 12. 2023 · 1 minuta čtení · 2 fotografie · 1 video
Téma Kultura

Druhý letošní adventní koncert, poprvé na scéně kina. Zaplněný sál se zatajeným dechem sledoval v neděli 10. prosince vystoupení Vojenského uměleckého souboru Ondráš z Brna.


Mohutné těleso se skládá z několika složek. Orchestru lidových nástrojů, ženského pěveckého sboru a taneční skupiny. Celkem jej tvoří okolo stovky členů. V Hustopečích kvůli malému pódiu vynechali taneční část, což však posluchačům vůbec nevadilo a vychutnávali si unikátní hudební zážitek. „Naším zřizovatelem je Ministerstvo obrany ČR a jsme takovým historickým souborem, protože soubor vznikl v roce 1954, takže příští rok máme velké výročí. Tady v Hustopečích představujeme Cestu světla, což je koncert z pera skladatele a multiinstrumentalisty Jiřího Slavíka. On vzal klasické české koledy a seskládal z nich příběh, který vyprávíme vlastně pouze hudbou,“ představila soubor i program v Hustopečích členka souboru Gabriela Ševčíková.

Originální pásmo soubor v loňském roce vydal i na CD, které vyvolalo nevídaně pozitivní odezvu u odborné veřejnosti nejen u nás, ale i v zahraničí, kde si ho všimla třeba televizní stanice BBC. A jak bylo vidět v Hustopečích, dokáže se dotknout i duše laické veřejnosti.
-nov-, Foto: -šper-

odebírejte přes RSS