Volejbalisté zahájili přípravy na novou sezonu

18. 8. 2021 · 2 minuty čtení · 9 fotografí · 1 video
Téma Sport
Prázdniny ještě neskončily a sportovní oddíly už ladí formu do nové sezony. Třeba ve sportovní hale mají celý tento týden soustředění volejbalisté. 

Třiadvacet hráčů a hráček volejbalového klubu Hustopeče tráví poslední dny prázdnin ve sportovní hale, kde ladí formu do nové sezony. „Všichni jsme na soustředění, děti s tím počítali celý rok a těšili se na to. Po koronavirové pauze je tady ta energie nakumulovaná. Máme tu více věkových kategorií. Nejmladší trénuje Petr Groh, já mám na povel žákyně, a nejstarší kadetky trénuje Jakub Švásta,“ seznamuje nás se složením hráčů trenérka Tereza Machová.

Po komplikovaném covidovém roce, kdy nebylo možné hrát turnaje a v podstatě ani pořádně trénovat se na týdenním soustředění děti opět dostávají do formy. „Je to poznat, děti jsou více udýchané, ale zvládnou to. Je to jako s každým návykem, po pár dnech si to tělo zase zvykle a děcka se dostanou zpátky do formy. Tady na soustředění si zlepší herní dovednosti i celkově fyzičku, protože kromě volejbalu tady děláme i jógu a atletiku. Celý den jsme na hale, máme bloky individuálních a společných tréninků, je to hodně intenzivní,“ popisuje denní aktivity Machová.

Sezona se blíží a třeba kadetky budou už brzy bojovat o kvalifikaci krajského přeboru. „Přímo tady v Hustopečích na hale budeme bojovat o kvalifikaci v jednotlivých skupinách, z čehož máme velkou radost a srdečně všechny zvu, aby se na nás přišli podívat, Kromě toho pojedou i turnaje minivolejbalu, takže se to snad zase všechno vrátí do normálu,“ doufá Machová.

Všechny oddíly však společně budují jeden tým, kdy se každý učí od každého. „Volejbal není individuální sport, je to kolektivní činnost, takže se snažíme o to, aby se děti ve všech kategoriích navzájem znaly a podporovaly se. Aby si uvědomili, že jsou členy jednoho volejbalového týmu. A tuto myšlenku se tady v Hustopečích snažíme budovat už několik let,“ uzavřela Machová. -nov-

 

odebírejte přes RSS