Výchovné koncerty ZUŠky: Děti fandily spolužákům a zkoumaly barvy

15. 5. 2024 · 1 minuta čtení · 16 fotografí · 1 video

Závěr školního roku si žáci hustopečských škol zpestřují výlety a kulturními akcemi. Jednou z těch nejoblíbenějších jsou kupodivu i výchovné koncerty místní Základní umělecké školy, při kterých mohou fandit svým umělecky nadaným spolužákům. 


Hodinu a půl dlouhý program předvedly absolventi všech oborů v sále hustopečského kina hned čtyřikrát. „Letos jsme hráli, zpívali a tančili jenom pro hustopečské školy, protože tu máme spoustu žáků a z ostatní škol to měli komplikovanější s dopravou. Každý rok se snažíme mít jednotné téma a letos jsme vybrali barvy. a to nejenom ty, které jsou viditelné a rozpoznatelné očima, ale také ty, které vidět nejsou. To jsou třeba barvy hudebních nástrojů,“ uvedl pásmo ředitel školy Miroslav Brúček a pochválil všechny své svěřence a jejich pedagogy, kteří se do náročné produkce zapojili.  

Propojením moderní techniky, dovedností dětí, vedení učitelů a mohutného povzbuzování diváků se všechny čtyři koncerty nesly ve skvělé atmosféře. „Výchovný koncert má dětem něco předat, něco je naučit. A je skvělé, když se to podaří takovou formou, kterou děti přijmou líbí se jim,“ pochvaloval si Brúček akci, na kterou se škola připravovala několik týdnů. -nov-

odebírejte přes RSS