Výtvarné fotografie uzavřely sezónu v galerii

27. 11. 2017 · 1 minuta čtení · 1 video
Téma Kultura

Závěr roku v Městském muzeu a galerii Hustopeče již tradičně patří návštěvníky oblíbené výstavě fotografií členů Fotoklubu Hustopeče. Ani letošní rok nebyl výjimkou a na zahajovací vernisáž v neděli 26.11. opět dorazily desítky diváků.


Na dvaapadesáti tematických výtvarných fotografiích představilo deset členů fotoklubu svoji celoroční práci. "Měli jsme představu, že výstavu rozdělíme do sálů podle tří témat, na kterých jsme v průběhu roku pracovali, a sice člověk, krajina, imaginace, ale nakonec jsme se z prostorových důvodů rozhodli pro autorské rozčlenění, takže se tvorba autorů v jednotlivých sálech prolíná," uvedl výstavu předseda fotoklubu Zdeněk Bažant.

Jednotliví členové fotoklubu se po celý rok účastnili nejrůznějších výstav a soutěží a mohou se pochlubit několika významnými úspěchy. Sám předseda fotoklubu Zdeněk Bažant pouhý jeden den před vernisáží v Hustopečích přebíral hlavní cenu na prestižní výstavě Premiéra v Hradci Králové za svou fotografii Čert z Cimburku. "Je to pro mě životní úspěch, jsem nadšený, protože ta výstava je opravdu jedna z nejlepších a nečekal jsem to," svěřil se Zdeněk Bažant.

Výstava Fotoklubu Hustopeče potrvá do 31. prosince. 

-nov-

odebírejte přes RSS