Menu Hledat

Z jednání radních: Parkoviště u polikliniky v režimu dočasného užívání i nové stromy v ulici Palackého

20. 9. 2022 · 1 minuta čtení · 1 fotografie
Téma Z města

Radní se sešli na 108. schůzi. V režimu dočasného užívání otevřeli nové parkoviště u polikliniky, dohodli se na pořízení územní studie, osázení ostrůvků v ulici Brněnská i výsadbě stromů v ulici Palackého.

Část nového parkoviště u polikliniky bylo otevřeno v režimu dočasného užívání. „Realizace byla nyní přerušena z důvodu nedokončené stavby kanalizace v areálu nemocnice a v blízkosti naší polikliniky. Horní část je ale v provozu schopném stavu. Dokud nebude ve finální podobě, můžou zde řidiči parkovat zdarma, ale stále se jedná o staveniště, proto prosíme o zvýšenou opatrnost“ vysvětlila starostka, Hana Potměšilová.

Nadace Partnerství podpoří 150 tisíci korun výsadbu stromů v ulici Palackého. „Původní višně, které již nebyly v dobré kondici, zde nahradí Hlohy slívoňolisté. Jedná se o okrasnou krásně kvetoucí dřevinu s červenými plody. Do samotné realizace plánujeme zapojit širokou veřejnost,“ vysvětlil místostarosta, Bořivoj Švásta.

Radní dostali na stůl definitivní podobu střechy nového COOPu, která bude zčásti ozeleněna. 

88185

Nová zeleň oživí silniční ostrůvky v ulici Brněnská. „Týká se to ploch naproti firmy Frauenthal a přechodu u nemocnice a jedná se o kompletní výměnu, kdy zaměstnanci odborné firmy půdu ošetří a vysadí do ní trvalky, traviny a cibuloviny. Souhlas s úpravami poskytla Správa a údržba silnic, která má komunikaci v majetku,“ doplnila Potměšilová.

Zazelená se i nový průchod mezi ulicí Brněnská a křižovatkou ulic Kollárova, Havlíčkova a Šafaříkova. „Vznikne zde taková procházková zóna, kde nebudou chybět záhony trvalek a cibulovin, již dříve byly v tomto prostou vysázeny dřeviny – okrasné jabloně a třešeň ptačí. “ vyjmenoval místostarosta Švásta.

Radní schválili pořízení územní studie „Hustopeče S3“. Jedná se o dokument, který upřesní územní plán z roku 2013. 

-hrad-

odebírejte přes RSS
česky english deutsch