Z jednání Rady: Prvních 30 minut parkování zdarma

6. 1. 2021 · 2 minuty čtení

První schůze Rady města v tomto roce připadla na úterý 5. ledna a na programu bylo například parkování ve městě, Tříkrálová sbírka či spolupráce s partnerským městem.

Nové parkovací automaty budou na jaře
Od 1. ledna 2021 vešel v platnost nový parkovací systém – jeho součástí je také úprava ceníku, jehož nejdůležitější částí je první půlhodina parkování zdarma. „I tak je potřeba si pro lísteček zajít do automatu a umístit jej na viditelné místo v autě,“ připomíná starostka města Hana Potměšilová. V současné době nelze platit kartou, nové platební automaty se z důvodu koronavirových opatření zdržely u zahraničního dodavatele – po jejich uvedení do provozu bude možno platit bezhotovostně. Zároveň získají automaty i nový design.

Do Tříkrálové sbírky můžete přispět také na pokladnách města. Jinak pouze online
Momentální stav neumožňuje klasický průběh Tříkrálové sbírky, tedy chození po městě a osobní návštěvy s pokladničkou. „Oslovila nás římskokatolická farnost a poprosila o umístění tříkrálových pokladniček na městském úřadě,“ říká místostarosta Bořivoj Švásta. Vedení města s návrhem souhlasilo a přispět do sbírky tak můžete do 24. ledna na obou pokladnách městského úřadu. Letošní Tříkrálová sbírka proběhne online a přispět můžete zde.

Partnerství s Habovkou bude pokračovat novým projektem
Od roku 2011 Hustopeče partnersky spolupracují se slovenskou obcí Habovka. „Jak Hustopeče, tak i Habovka mají bohatý kulturní život spojený s folklorem a tradicemi a snaží se o jejich zachování a záchranu. Tento projekt umožní toto bohatství předat i přes hranice,“ říká starostka města. Na projektu „Žijme tradicemi“, který se bude týkat dvou akcí spojenými s ukončení sklizně, budou spolupracovat folklorní soubory Hustopečí a Habovky (Hustopečská chasa a Bučnik). V Hustopečích se bude jednat o slavnost Zarážení hory a v Habovce o tzv. Dourobek (dožínky). K těmto obřadům proběhne také přednáška pro veřejnost a finálním výstupem bude brožurka, kde bude text v češtině a slovenštině doplněn dobovými i současnými fotografiemi. Pokud bude projekt finančně podpořen, bude zahájen v červnu 2021 a potrvá sedm měsíců. V případě špatné epidemiologické situace se akce uskuteční online. Radní města schválili podání žádosti na Fond malých projektů, 15% spolufinancování a dohodu o spolupráci partnerů mezi Hustopečemi a slovenskou obcí Habovka.

-vyh-

odebírejte přes RSS