Zahájili jsme advent! Zavoněl punčem a ozářil náměstí

29. 11. 2022 · 1 minuta čtení · 27 fotografí · 1 video
Téma Kultura
Adventní punčování se vrátilo do Hustopečí a po dvou covidových letech nám opět připomnělo, jak krásná jsou setkávání nejen u rozsvíceného vánočního stromečku.


Tématem číslo jedna byl samozřejmě souboj punčových týmů. Ten si nenechalo ujít několik stovek převážně místních návštěvníků, kteří se stali svědky i porotci napínavého klání hned šesti týmů. Pět z nich bylo návštěvníkům již dobře známých. Kromě recesistů z Ledového království a spolku Všehoschopných se do klání zapojily barevné PUNČošky zdejší farnosti, Hustopečská chasa i zdravý punč pana místostarosty. Nováčkem, který však nakonec lehce zamíchal celkovým pořadím byl punč od MaKových panenek, tedy pracovnic Marketingu a kultury města Hustopeče. Za podpory rozverného motýla Emanuela vybojovaly krásné druhé místo. První místo nakonec bralo, jako již tradičně, Ledové království. 

Sváteční atmosféru dokresloval řemeslný jarmark a kulturní program na pódiu. Hrálo se loutkové divadlo a vyhrávala cimbálová muzika i vánoční koledy. Komu byla zima, mohl si zajít do suterénu kostela a vyrobit si něco pěkného v tvořivých dílničkách, které měly pod palcem členky Školské a kulturní komise. 

V pět hodin odpoledne se davy návštěvníků začaly kupit v okolí mohutného smrku v horní části náměstí, pod nímž letos přibyl krásný vyřezávaný dřevěný Betlém - tři figurky z lipového dřeva, Marie, Josef a Ježíšek, v životní velikosti. Svatá trojice pochází z dílny sochaře Viktora Valeše Moderátoři Miroslav Strouhal a Zbyněk Háder začali odpočítávat poslední minuty do zahájení adventu v Hustopečích a přidali se k nim i všichni návštěvníci. 

Především děti vychutnávaly plnými doušky to napjaté očekávání, než se na špici stromu rozsvítí ona pověstná vánoční hvězda. Následující čtyři týdny nám bude připomínat, že Vánoce se rychle blíží. 

Znovu se u vánočního stromu sejdeme na Štědrý den, když si tu opět budeme moci v 15:00 zazpívat koledy.  -nov-, slam-

 

odebírejte přes RSS