Žákyni praktické školy podpořila benefice

24. 7. 2018 · 2 minuty čtení · 6 fotografí · 1 video

V sobotu 21. července jsme se s kamerou vyjeli podívat do nedalekých Němčiček, kde se konal druhý ročník benefičního fotbalového utkání na podporu osmileté Anetky, žákyně praktické školy v Hustopečích.


Anetka prodělala  zhruba měsíc po narození mozkovou meningitidu a od té doby nám vlastně zůstala na vozíku. Je postižená jak fyzicky, tak mentálně. Často trpí únavou, potřebuje klidový režim, její zdravotní stav vyžaduje pravidelná rehabilitační cvičení s maminkou. Každý rok jezdí do Dětské léčebny pohybových poruch do Boskovic, ale rádi bychom ji poslali i do lázní Klimkovice, od kterých si hodně slibujeme, popisuje stav Anetky tatínek Jaroslav Suský.

S přípravou benefičního odpoledne pomáhala řada dobrovolníků a přátel. Akci podpořili i známé tváře jako Amálie Foltýnová, slovenský raper Tvoj, bojovníci Vagabund Gym nebo dětská muzikálová zpěvačka Natálka Němcová. Celým programem provázeli návštěvníky ostřílení hustopečští moderátoři Miroslav Strouhal a Zbyněk Háder. A to nebyla jediná spojitost s Hustopečemi. Anetka totiž druhým rokem navštěvuje v Hustopečích praktickou školu a do výzvy o její podporu se zapojilo i několik hustopečských firem.

Rehabilitace pomáhá hodně, i když si neděláme naděje, že by ještě chodila. Spíš se nám zdá, že se stále víc zlepšuje ta mentální část, s čímž nám hodně pomohli na praktické škole v Hustopečích, pochvaluje si maminka Monika Suská. Anetka se tam hodně těší, nechce se jí ani domů. Minulý týden jsme s ní byli i na škole v přírodě a musím říct, že přístup učitelů k dětem je naprosto perfektní a děkujeme jim,“ doplnil Suský.

Základní škola a praktická škola Hustopeče je školou samostatně zřízenou pro žáky se zdravotním postižením. Navštěvují ji žáci ve věkovém rozpětí 7–22 let s různou mírou a různým typem postižení. Jedná se v první řadě o mentální postižení, od lehkého až po těžké, a souběžná postižení více vadami včetně autismu. V současné době vyučuje podle tří vzdělávacích programů – základní škola praktická (zvláštní škola), základní škola speciální (pomocná škola) včetně rehabilitačního programu a vzdělávací program praktická škola jednoletá. -nov-

odebírejte přes RSS