Zbrusu nový tábor vzal děti do světa i do pohádek

13. 7. 2023 · 1 minuta čtení · 6 fotografí · 1 video
O tom, že cestování a poznávání nových světů má velmi blízko k pohádkám, se přesvědčily děti, které se přihlásily na příměstský tábor Pohádková cesta kolem světa. Ten se v Centru volného času Pavučina konal letos vůbec poprvé. 


Hlavním cílem společně stráveného týdne bylo představit dětem pomocí pohádkových bytostí a postaviček všechny světové kontinenty a jejich zvláštnosti. „Každý den cestujeme pomocí padáku do jiné země a tam poznáváme místní pohádky a hledáme mapu k pokladu,“ představila společnou misi vedoucí tábora Simona Trnovcová.

Program tábora je velmi pestrý a každé dítě si tu najde to své. „Jednak tu máme celotáborovou hru, při které jsou děti rozdělené do jednotlivých týmů, jak bývá typické, ale potom tu máme i individuální aktivity, hodně hodíme do přírody, hrajeme hry, sportujeme. Není to je o výtvarce, snažíme se děti zabavit ve všech směrech,“ dodala Trnovcová.

Třicítka dětí ve věku od šesti do jedenácti let se velmi rychle naučila spolupracovat a jak je u cestovatelů nutné, vzájemně si pomáhají. „Je vidět, že děti jsou na tábory na Pavučině zvyklé, často se přihlašují vlastně už v hotových skupinkách, takže jsme tu neměli problém s tím, že by se někdo nechtěl zapojit. Na druhou stranu tu máme i děti ze školky, které neumí číst a psát, což je výzva pro starší děti, aby si pomohly a společně došly do cíle,“ zhodnotila vedoucí.

Protože byl tábor novinkou, byla jeho vedoucí zvědavá, jak se dětem zalíbí. Jasno bylo už v polovině týdne. „Myslím si, že můžu prohlásit, že se jim tu líbí. Samozřejmě se nikdy nezavděčíte všem, ale celkově se děti baví, plní úkoly, smějí se, a to je hlavní,“ usmívala se spokojená vedoucí. -nov-, slam-  

odebírejte přes RSS