Narana pomáhá i baví. Třeba s deskovými hrami

13. 2. 2023 · 1 minuta čtení · 2 fotografie · 1 video
Téma Kultura

Není to tak dávno, co maminky z dobročinného obchůdku Narana zveřejnily anketu, ve které se svých návštěvníků ptaly, k jakému účelu mají v letošním roce použít výtěžek prodeje svého zboží. Jak výběrové řízení dopadlo, na to jsme se byli zeptat v pátek 10. února, kdy se v prostorách obchůdku konalo vůbec první Deskohraní pro rodiče s dětmi. „Dopadlo to tak, že jsme od veřejnosti dostaly velké množství tipů a nakonec jsme se rozhodly, že podpoříme organizaci Girasole, klub pro maminky s dětmi v Šakvicích a část prostředků už jsme darovaly jedné soukromé osobě, která se náhle ocitla v těžké životní situaci,“ svěřila nám jedna ze členek spolku Petra Fekete.


Nejen další využití prostředků z obchůdku bylo tématem u hravého odpoledne s dětmi, které se konalo vůbec poprvé, ale jistě ne naposled. „Byly bychom rády, kdyby se akce opakovala, protože i my potřebujeme tipy na hry s dětmi,“ těší se Fekete.

A podobných komunitní akcí bude mnohem víc. Už teď vrcholí přípravy na další z řady mezinárodních projektů, kdy do Hustopečí a okolí zavítá třicítka studentů z celého světa. „Zaměříme se na nenásilnou komunikaci podle Marshalla Rosenberga a během deseti dnů zavítáme na zdejší gymnázium a odborné učiliště, kde tuto metodu představíme zdejším studentům,“ těší se organizátorka Marija Wazi, která podobné setkání studentů uspořádala už v loňském roce.

O všech aktivitách činorodého spolku se dozvíte na jejich facebookovém profilu. A nebo raději osobně přímo v obchůdku, kam můžete rovnou něco přinést. -nov-

odebírejte přes RSS