Menu Hledat

Aktuální hlášení

Čtvrtek 30. července 2020:

Vážení občané, přinášíme vám informace o aktuálním dění ve městě.

Od soboty 24. července platí nové bezpečnostní nařízení vlády o povinnosti nosit roušky při hromadných akcích nad 100 osob v uzavřených prostorech. Nařízení platí pro koncerty, oslavy, svatby, firemní akce a podobně. Počet osob na těchto akcích je omezen na 500.

Nemocnice Hustopeče oznamuje, že obnovila ZÁKAZ NÁVŠTĚV na všech odděleních a v celém areálu i ve venkovních prostorách do odvolání platí povinnost nošení roušek.

Ve středu 5. srpna bude přerušena dodávka elektrické energie v areálu Mateřské školky na Sídlišti, a v pondělí 10. srpna od 7:30 do 17:00 hodin bude přerušena dodávka elektrické energie v některých úsecích ulic Bratislavská, Herbenova, Na Hradbách, Nádražní, Palackého, Smetanova a Vinařská. Podrobnosti najdete na webu a úřední desce města.

Na zahradě M-klubu na Herbenově ulici pokračuje Léto pod ořechem. Tuto sobotu bude jeviště pod širým nebem patřit hudbě. Od 20:00 hodin jste zváni na koncert, při kterém vystoupí se známými skladbami Víťův brácha. Od úterý 4. srpna se pak můžete těšit na druhý blok kina pod širým nebem. Promítat se budou filmy 3Bobule, Poslední aristokratka, Hodinářův učeň nebo Výjimeční. Podrobnosti na webu kina.

V sobotu 1. srpna jste srdečně zváni do sklepa Zahrádkářského svazu Hustopeče v ulici Na Hradbách, kde můžete ochutnat vína letošní výstavy vín O Hustopečskou pečeť. Začátek je v 14:00 hodin, vstupné je 100 Kč.

Do 30. srpna si můžete v Městském muzeu a galerii prohlédnout výstavu výtvarníka Radka Petříčka s názvem Cesta k obrazu, který ve svých dílech zachycuje anatomii člověka. 

Vinaři z Hustopečí zvou na Festival otevřených sklepů, kdy každý den mají otevřeno minimálně dva z nich. Podrobný rozpis najdete na letáčcích a webu města.

Vedení města doporučuje sledovat jak veřejnoprávní, tak lokální média, která přináší aktuální informace a pokyny k bezpečnostním opatřením. Oficiální dokumenty najdete na úřední desce města.

česky english deutsch