Menu Hledat

Aktuální hlášení

Hlášení městského rozhlasu ve čtvrtek 14. a v pátek 15. ledna 2021:

Vážení občané, vyslechněte si aktuální informace z dění ve městě:

Kino Hustopeče oznamuje, že z důvodu zákazu pořádání akcí v době pandemie koronaviru, bude všem dárkovým kartám, kterým končí platnost do 31. 3. 2021, automaticky prodloužena platnost do 30. 6. 2021. V případě nejasností či potřeby ověření nového data platnosti pište na mail kino@hustopece.cz.

Součástí lednových Hustopečských listů byl kromě článků také anketní lístek, kterým se můžete vyjádřit k názvům vlakových stanic Hustopeče u Brna a Šakvice. Na obou podatelnách městského úřadu pro vás máme kromě odevzdávacích boxů připraveny také prázdné anketní lístky, které využijete v případě, že se z Vaší domácnosti zapojí více členů. Svůj názor na názvy obou stanic můžete vyjádřit touto formou až do 31. ledna 2021.

Kvůli bezpečnostním opatřením letos nevyjdou do ulic koledníci Tříkrálové sbírky. Zapečetěné pokladničky proto najdete v prodejně zdravé výživy a v lékárně na náměstí, v místním řeznictví na náměstí i na obou pokladnách MěÚ Hustopeče. Přispět můžete dále v lékárně u sv. Tadeáše, v prodejnách COOP nebo v obchodě s potravinami v ulici Javorová. Přispívat je možné také online na webových stránkách www.trikralovasbirka.cz.

Od 1. ledna je parkování po celých Hustopečích první půlhodinu zdarma - stačí zajít k automatu a stisknout zelené tlačítko. Parkovací karty je možné zakoupit na pokladnách města.

Do 31. března je splatný místní poplatek za odpady. Výše poplatku činí 600 Kč na osobu. Poplatek lze uhradit hotově na pokladně Městského úřadu, převodem z účtu nebo přes SIPO. Další informace získáte na tel.: 519 441 050 nebo na emailu: chalupkova@hustopece.cz.

Knihovna Hustopeče oznamuje, že je pro veřejnost uzavřena od 4. ledna až do odvolání. Aktuální usnesení vlády neumožňuje půjčovat a vracet knihy ani přes výdejní okénko. Po dobu uzavření nebudou započítávány ani pokuty z prodlení. Výpůjčky budou všem automaticky prodlouženy až do otevření knihovny.

Děkujeme za pozornost a přejeme krásný den.

česky english deutsch