Čarodějnická pohádka v podání Šikulek

29. 4. 2019 · 1 minuta čtení · 7 fotografí
Téma Kultura
Členové dětského divadelního souboru „Šikulky“ při základní škole Komenského uvedli v sobotu 27. dubna  hru podle předlohy Pavla Doležala s názvem Čarodějnická pohádka. Sál společenského domu v Hustopečích tak vyplnili ochotníci veselou a hravou pohádkou jak pro malé, tak i pro velké diváky. Režie se ujala Věra Pešáková.
Mladí herci se představili v příběhu, kde láska kouzla i čáry překonala. Mladá čarodějnice zatoužila po vdavkách a chtěla po svých čarodějnických kolegyních, aby jí sehnaly ženicha. To se ale starým čarodějnicím moc nedařilo, až přece jen jednoho prince své mladé kolegyni vykouzlily Avšak tento princ již dal své srdce princezně Týně ze sousedního království a už za tři dny se měla konat velkolepá svatba. Čarodějnice se rozhodly tuto svatbu překazit svými kouzly a získat mladého prince pro tu nejmladší z nich. Že však láska mezi mladým princem a krásnou princeznou byla pevná a hluboká, tak ani čáry a kouzla vdavekchtivé čarodějnice nic nezmohly a mladá čarodějka ženicha nezískala. Nebo snad ano? Že by přece jen našla svého milého? Princ se sice oženil s krásnou princeznou, ale i mladá čarodějnice nakonec našla své štěstí u královského kuchaře. 
Hravé představení plné čar a kouzel, ale také lásky, zahráli mladí herci s velkým nasazením, ale také s radostí a nadšením. A že se jim představení vydařilo, dokazují i ovace publika, které si svým výkonem vysloužili. 
Renata Heklová     

 

odebírejte přes RSS