Družstvo žákyň postoupilo na Mistrovství Moravy a Slezska

6. 10. 2016 · 1 minuta čtení · 1 fotografie
Téma Děti

Letošní rok je pro mladší žákyně hustopečské atletiky opravdu úspěšný. Získaly několik medailí v okresním i krajském přeboru jednotlivců, úspěšně si vedou i na různých závodech po celé republice, na začátku září se několikrát umístily v elitní dvacítce na Evropském poháru. Nyní si připsaly další úspěch. V rámci okresního výběru vybojovaly postup na Mistrovství Moravy a Slezska družstev.

Děvčata zaznamenala na Mistrovství jižní Moravy několik pozoruhodných výkonů. „Asi nejcennější byla výška žákyň, kde Vendula Zemčíková, věkem ještě přípravka, zdolala laťku ve výšce 143 cm. Vylepšila tím své i české maximum letošní sezóny o tři centimetry. Potěšila i štafeta na 4×60 m, kde si děvčata zaběhla své letošní maximum 33,68 s. To je výkon, který může aspirovat na umístění v osmičce nejlepších na Moravě,“ spokojeně konstatuje trenér žactva Zbyněk Háder, který chválí i další závodníky.

„Všichni naši závodníci bodovali, to znamená, že se umístili do desátého místa. A to jak děvčata, tak i chlapci. Cenné jsou zejména výkony Špačkové, Prokeše, Galburové, Maděřičové, Šamalíkové, Hercogové, Rajchla, Vrbové nebo Jelínkové,“ vypočítává úspěšné závodníky Háder.

Po sečtení všech bodů nakonec děvčata skončila druhá za Brnem a postoupila na Mistrovství Moravy a Slezska. Chlapci doplatili na to, že jich není tolik jako děvčat, a skočili celkově šestí.

-had-, Foto: archiv klubu

odebírejte přes RSS