Svatý Mikuláš obcházel Hustopeče

7. 12. 2016 · 1 minuta čtení · 1 video
Téma DětiZábava

V Hustopečích se letos nenašlo jediné místo, kde by se neobjevil svatý Mikuláš se svojí družinou andělů a čertů.Jako první si návštěvu svatého Mikuláše užily děti z mateřských školek, kam zavítal hned v pátek 2. prosince. Ve školkách zjišťoval, které děti byly hodné, a na zlobivé děti čekal čert s velikým pytlem.

V pondělí 5. prosince měl Mikuláš nejvíc práce. Na Valkýře mu proto připravili kočár tažený koňmi, aby se moc nenachodil. Doprovázela ho početná družina čertů.

Na Pavučině čekaly na Mikuláše malé děti. Byly překvapené, že nepřišli čerti. Děti měly pro Mikuláše nachystané básničky a písničky. Později, když přišly starší děti, došel i čert. Malé děti asi nezlobí.

Mikuláš obdarovával nejen děti, ale dokonce i hodné babičky a dědečky, kteří se sešli na Penzionu. Do kostela sv. Václava přišel svatý Mikuláš v úterý po dětské mši svaté. Děti dostaly spoustu dobrot a obdarován byl dokonce i otec děkan.Jak se zdá, v Hustopečích se letos nenašlo snad žádné zlobivé dítě a čerti odtáhli s nepořízenou. Uvidíme, jak to dopadne za rok.  Fotky ze všech besídek najdete ZDE.

-nov- -ves-

odebírejte přes RSS