Fotoklub Hustopeče se stále rozrůstá

1. 12. 2016 · 1 minuta čtení · 3 fotografie
Téma Zábava

V neděli 27. listopadu se v Městském muzeu a galerii konala již po páté vernisáž výstavy fotografií členů Fotoklubu Hustopeče. Výstava není tematicky zaměřená, inspirace pro fotografie hledají autoři různě. „Preferujeme, aby každý člen měl nárok vystavovat. Každý autor předložil před komisi osm fotografií a z toho minimálně dvě byly vybrány,“ vysvětlil různorodost předseda Fotoklubu Zdeněk Bažant. Členy Fotoklubu jsou amatérští i profesionální fotografové z Hustopečí a nejbližšího okolí. Fotoklub letos oslavil páté výročí existence a nyní má 22 aktivních členů, z původních členů zůstala jen třetina.

Členové Fotoklubu sbírají ocenění na výstavách po celé republice. „Jedna z nejvrcholovější akcí bývá Amfo ve Svitavách, týkající se amatérské fotografie. Předloni tam bodoval Staňa Valnoha, loni Veronika Mikulíková a letos také naše nová členka Lucie Šaňáková,“ dodal Bažant.

Celkem 58 vybraných fotografií od 13 členů fotoklubu mohou zájemci zhlédnout až do 30. prosince v domě U Synků. Zájemci se mohou podívat na díla jednotlivých fotografů i na internetových stránkách Fotoklubu 

 -zde-

-ves-

odebírejte přes RSS