Hustopečští atleti vstupují do druhé půlky letní sezóny

23. 8. 2016 · 1 minuta čtení · 2 fotografie
Téma Děti

 S novým školním rokem začíná atletům druhá půlka letní sezóny na dráze.

Ani o prázdninách ale mladí hustopečští atleti nezaháleli. Kromě tréninků se uskutečnila i dvě atletická soustředění. Přípravka měla týdenní soustředění v Hustopečích a za sportem, ale i zábavou, vyjížděla do blízkého i vzdáleného okolí. Žactvo absolvovalo přípravný kemp v Ústí nad Orlicí, kde využívalo zejména atletický stadion s umělým povrchem a osmi dráhami.

Celé úsilí atletů směřuje k několika podzimním vrcholům sezóny. Hned na začátku září to bude Evropský atletický pohár pro děti, kterého se zúčastní i početná skupina našich závodníků. Mezi přihlášenými 1 700 závodníky se chtějí poprat o co nejlepší výsledky. „V každé kategorii a disciplíně bude na startu i více než stovka závodníků, takže umístit se do první dvacítky považujeme za velký úspěch,“ poodhalil náročnost této soutěže vedoucí oddílu Zbyněk Háder.

„Osobně si myslím, že někteří naši závodníci budou bojovat i o umístění v první desítce. Nejvíc věříme Kristině Špačkové, Vendule Zemčíkové, Karin Krejčiříkové, Vojtovi Prokešovi, Ondrovi Listovi, Martině Galburové, Marii Vrbové nebo Romaně Maděřičové. Překvapit jich však může více,“ dodal Háder.

Po Evropském poháru pak budou následovat v rychlém sledu další závody. Přípravka i žactvo budou usilovat o vítězství v Zajícově lize a mladší i starší žáky čeká účast na Mistrovství Moravy a Slezska družstev. Stejná soutěž jednotlivců čeká na mladší žáky a závěr sezóny obstará pro obě kategorie žactva moravské mistrovství ve vícebojích.

-had-, Foto: archiv klubu

odebírejte přes RSS