Letní sezóna pro plavce fakultního klubu Brno vrcholí

20. 7. 2016 · 2 minuty čtení · 1 fotografie
Téma Děti

V době, kdy měla vrcholit příprava na letní mistrovství ČR, vyměnili plavci hustopečské skupiny Fakultního klubu bazén za postel. Postihla je epidemie příušnic a neštovic. I přes tento výpadek v tréninku se nakonec podařilo sedmi plavcům nominovat na Mistrovství ČR a nejmladšímu na Pohár Moravy.

David Chlebeček z Brna se na Poháru nejlépe umístil v závodě na 200m polohový závod, kde obsadil krásné 4. místo.

Z dorostenců si nejlépe vedl Michal Podešť, k 7. místu na 1500m  kraul přidal ještě 9. místo v závodě na 800m kraul, když v obou závodech zaplaval pěkné osobní rekordy. Jeho sestra Radka (oba z Popic) obsadila také 7. místo v závodě 100m prsa. Soutěže se ještě účastnila Nela Nociarová ze Staroviček.

Ze Staroviček jsou i obě starší žákyně Sabina Mazůrková a Karolína Černá. Obě děvčata podala velmi dobrý výkon. Úspěšnější byla Karolína, která se umístila vždy do 6. místa a v závodě na 200m znak vybojovala bronzovou medaili. Smutná byla po závodě na 50m kraul, kde jí medaile unikla jen o vlásek.

Mladší žáci nastoupili do závodu také dva – Jakub Řezáč z Podivína a Lucie Varmužová z Pavlovic. Pro Jakuba to byl první start na takové velké soutěži a nevedl si špatně. Lucka zabojovala na dlouhých tratích a výbornými osobními rekordy obsadila 9. místo v polohovém závodě na 400m a přidala ještě 7. místo na 800m kraul.

Všichni účastnici mistrovství si tak vysloužili pochvalu od trenérky i rodičů.

Začaly prázdniny, ale naši plavci si odpočali jen krátce. Pravidelné tréninky v bazéně vyměnili za volnou vodu. O víkendech tak společně se stanem vyráží na závody v dálkovém plavání.

Společně s rodiči si už zaplavali v Lužicích u Hodonína, dorostenci a starší žáci si vyzkoušeli závod na 5 km na brněnské přehradě, 1 km nebo 5 km si zaplavali i v Rakouském Tullnu, odkud si přivezli řadu ocenění. Tento víkend, 23. a 24.7. se zúčastní závodů v Opavě. Závod na 3 km pro mladší a 5 km pro starší žáky bude zároveň Mistrovstvím republiky.

Pravidelnou přípravu v bazéně zahájí srpnovým soustředěním v Polsku společně s plavci z Břeclavi.