Na Adventním jarmarku byli yetti i pračlověk

29. 11. 2016 · 1 minuta čtení · 7 fotografí
Téma Zábava

Krásné, slunečné počasí provázelo letošní Adventní jarmark, který se konal v sobotu 26. listopadu a nabízel zábavu všem věkovým kategoriím návštěvníků. Pro děti byly připraveny výtvarné dílničky ve vestibulu kina, středověké hry, divadelní představení, zvířátka z Valkýry a táborák. Pro dospělé zase koncert country kapely 4 psi, vystoupení dětí a jarmark. Všichni společně se mohli těšit z nabídky punčů a rozsvěcení vánočního stromu. „Jsou tady velice hezké trhy a jsme opravdu rádi, že se takové věci v Hustopečích dějí, že mají lidé kam chodit s dětmi, jsou tady zvířátka, hrají se pohádky a je tu punč,“ komentovala s úsměvem návštěvnice z Hustopečí. 

O nejlepší punč soutěžily čtyři punčové týmy – Sedláci od Valkýry, spolek Všehoschopných jako Pramoravané, Hustopečská chasa a Ledové království. Každý punč měl svou specifickou chuť a byl připraven i ve verzi pro děti a řidiče. Návštěvníci hlasovali a každý tým si připsal prvenství v jedné ze čtyř hodnocených kategorií, celkovým vítězem se stal tým Ledového království, který přebíral hlavní cenu s pokřikem: „Punč, punč, punč.“

Kolem čtvrté hodiny se Dukelské náměstí zaplnilo desítkami lidí, kteří se přišli podívat na rozsvěcení vánočního stromu. Po úvodním slovu starostky Hany Potměšilové a faráře Jana Nekudy si všichni společně zazpívali několik vánočních koled. Celkovou atmosféru dotvářel i živý betlém. Tak začal advent v Hustopečích.

Více ve fotogalerie –zde-

-ves-

 

odebírejte přes RSS