Oblastní plavecké závody žáků třetích tříd

10. 5. 2023 · 1 minuta čtení · 8 fotografí · 1 video
Téma Sport
Než se naplno rozjede venkovní plavecká sezona, zaplnil se naposled i krytý bazén. Místní plavecký klub uspořádal závody pro žáky třetích tříd z celého regionu.


První podobné závody uspořádal místní plavecký klub už před 21 lety. „Tehdy jsme tu měli deset škol. Postupem času se přidávaly další a dnes už jich tu máme dvacet šest. Plavání děti baví, to je vidět, a když se k tomu přidá ta motivace, že si můžou zazávodit, tak je to o to lepší. Plavání je ve třetí třídě povinné, tak jsme to dětem chtěli takto zpříjemnit, “ těšil se z hojné účasti trenér Vladimír Klemeš.

Závodilo se v několika kategoriích. Každou školu reprezentovali dva chlapci a dvě dívky v závodě jednotlivců na 25 m volným způsobem, ale nejvíce napínavá byla soutěž štafet. Nejvíce ocenění si odvezli žáci z Mikulova, ale všechny děti ukázali výbornou kondici. „Řekl bych, že je to čím dál lepší. Je dobře, že plavecký výcvik je ve škole povinný, děti se vody nebojí, a to je moc dobře,“ usuzuje Klemeš.

Každý plavec si ze závodů odnesl medaili a pamětní list, jako motivaci do dalších závodů. Pořadatelé už motivovaní jsou. „Příští rok se tu opět sejdeme, protože letošní druháčci už se těší, že příští rok budeme fandit jim,“ smál se Klemeš. -ot-, -nov-

odebírejte přes RSS