Radek Juška povzbuzoval hustopečské skokany

26. 9. 2016 · 1 minuta čtení · 10 fotografí
Téma Děti

„Doskoč si na olympiádu s Radkem Juškou,“ to byl název závodu ve skoku dalekém, který se uskutečnil v Břeclavi u příležitosti otevření čtyř nových sektorů na skok daleký na tamním atletickém stadionu. A náš úspěšný olympionik byl patronem akce, na které se představila i skupinka hustopečských závodníků.

Radek Juška pochází ze Staroviček u Hustopečí a atletické mládí strávil právě na tomto stadionu. Dobrý vztah má i k Hustopečím, kde chodil do školy a často závodil na výškařském mítinku Hustopečské skákání. Proslavil se však nejvíce v dálce, kde získal stříbrnou medaili na halovém Mistrovství Evropy, probojoval se do finále Mistrovství světa a nedávno reprezentoval Českou republiku na OH v Riu, kde skončil na 13. místě.

V samotném závodě byli úspěšní i naši mladí atleti. Vybojovali celkem sedm medailí a vytvořili si několik osobních rekordů. Své kategorie vyhráli mladší žáci Vojtěch Prokeš a Kristina Špačková, stříbro vybojovala Denisa Stehlíková, Vendula Zemčíková a Nikola Seďová. Medailovou sbírku doplnily bronzem ještě Martina Galburová a Karin Krejčiříková. Z výborných výkonů všech závodníků je potřeba vyzdvihnout nový osobní rekord starší žákyně Denisy Stehlíkové, která skočila vynikajících 476 cm a její mladší kolegyni Kristinu Špačkovou za výkon 450 cm. Ke skvělému výkonu všech závodníků přispěl nejen nový povrch, ale i Radek Juška, který našim závodníkům držel palce. Odměnou jim byl pak podpis a fotka tohoto našeho výborného atleta.

-had-, Foto: archiv oddílu

odebírejte přes RSS