Svatováclavské hody byly podruhé v režii dětí

26. 9. 2016 · 1 minuta čtení · 9 fotografí
Téma Děti

Děti z folklórního kroužku Krajcárek mají za sebou náročnou neděli. Už podruhé se v Hustopečích konaly Svatováclavské dětské hody.

Pod kostelem na Dukelském náměstí se to včera hemžilo malými krojovanými. Krátce po poledni se tam v doprovodu rodičů a známých sešli, aby zahájili II. Svatováclavské dětské hody. Odtud vyrazili průvodem do společenského domu.

O zábavu se staralo 13 párů krojovaných. Dovednosti nutné pro stárkování se děti naučily ve folklórním kroužku Krajcárek pod Hustopečskou chasou.

„V kroužku nacvičujeme každý pátek. Letos v září nás překvapilo, že na první schůzku přišlo šest nových dětí. Takže zájem máme a jsme za to velmi rádi,“ pochvalovala si vedoucí kroužku Sabina Novotná.

Návštěvníci se mohli těšit na nástup krojovaných, verbuňk, sóla a na závěr i na zavádku. To vše pod taktovkou prvního páru desetileté Marie Klepáčové a jedenáctiletého Jeronýma Kamenského.

„Je to paráda, ale zároveň spousta povinností,“ podotkl Jeroným, který měl podle svých slov ze jmenování prvním stárkem radost. Oproti tomu u jeho partnerky převládla nervozita, i když se to na první pohled nezdálo. Na otázku, jestli měla radost, když se dozvěděla, že bude první stárka, odpověděla jasným ne.

Přípravu na hody musely děti zvládnout za tři týdny. I v tak krátkém čase se jim to ale podařilo na jedničku.

Reportáž sledujte v Hustopečském magazínu č. 367, vychází v pátek 30.9.2016. 

FOTOGALERIE na www.rajce.net.

(Text a foto: Jana Rozková)

odebírejte přes RSS