Tanečníci a divadelníci v Londýně s Malým princem

27. 9. 2016 · 2 minuty čtení · 10 fotografí
Téma Děti

Další úspěšný program projektu měli možnost absolvovat členové divadelního spolku Habaděj a TS Lady Stars Hustopeče díky grantu programu EU Erasmus+ a podpory Jihomoravského kraje.

Ve dnech 11. – 20. září 2016 se hustopečští divadelníci z tercie Gymnázia T.G. Masaryka a tanečníci z TS Lady Stars zúčastnili velkolepého projektu v Londýně, kde opět pokračovala spolupráce s londýnskými tanečníky a divadelníky.

Tentokrát byl ale pobyt zorganizován samotnými mládežníky, funkci cestovní kanceláře suplovali londýnští zástupci, hlavně známý choreograf, tanečník, herec i režisér a manažer tanečně-divadelních klipů nejznámějších osobností světa v jedné osobě Ben Christopher Harris, který už několikrát v Hustopečích hostoval.

Celý projekt měl název „Mystérium dětství je zázrak aneb s Malým princem Evropou“ a  Hustopečáci se s Malým princem podívali už i na východ Evropy – do Moskvy a Nižného Novgorodu.

Tentokrát šlo o projekt hlavně divadelního charakteru, celý program byl uzpůsoben tematice divadelnictví, herectví, výrobě rekvizit i kulis a také neformálnímu vzdělávání, kdy všichni účastníci poznávali nejen kulturní instituce a akce v Londýně a okolí, hlavně v Essexu a Brightonu, ale také získávali nové a důležité informace pro další práci v oblasti divadla. Také si společně stanovili téma dalšího divadelního muzikálu, na kterém budou pracovat v tomto školním roce, a to taneční muzikál Let´s Dance, ale ve svém anglicko-českém habadějovském podání s různými změnami a osobitými nápady.

Parta 73 nadšenců nakonec navštívila mnohé londýnské kulturní instituce, památky i atrakce. Celý program utužil vzájemnou spolupráci, posílil program neformálního vzdělávání, jeho smysl i funkci a také zvýšil povědomí o dalších projektech EU Erasmus+.

Všichni společně navštívili i nádherný muzikál Karlík a továrna na čokoládu a část starších mládežníků viděla i muzikálové představení Lvího krále přímo na prknech londýnského THEATRE ROYAL DRURY LANE. Podívaná to byla úžasná. Celý program ještě doplnila návštěva Harry Potter Warner Bross studií a ateliérů a podívaná hlavně z hlediska divadelních efektů a kostýmů byla i ve Shrek’s Adventure. Londýňané pro nás zarezervovali i muzeum o vzniku Londýna s historicko-strašidelnými efekty, a tak se na chvilku všichni báli v The London Dungeon.

Ačkoli jsme získali grant na návštěvu Londýna a spolupráci s tanečníky a divadelníky v Londýně, už teď jsme Londýňany pozvali k nám do ČR, protože práce na tanečně-divadelním projektu, který jsme si stanovili na příští období, byla úžasná. Pro tuto návštěvu využijeme naše zdroje, sponzorské finance i pomoc ze stran rodin našich dětí a mládežníků.

Projekt se uskutečnil také díky grantu Jihomoravského kraje, z kterého jsme čerpali na kulisy, kostýmy, rekvizity.

Všichni si pobytu a spolupráce velice užili a moc se těší na spolupráci další, další projekty a další divadelní představení.

Věra Komoňová, učitelka, organizátorka projektu, Foto: archiv TS Lady Stars

odebírejte přes RSS