V Zajícově lize se atletům daří i mezi jednotlivci

25. 8. 2016 · 2 minuty čtení
Téma Děti

Společná soutěž atletických družstev přípravek a žactva Zajícova liga patří mezi úspěšné soutěže hustopečských atletů. V minulosti tuto soutěž již dvakrát vyhráli a letos mají nakročeno k třetímu titulu. V soutěži družstev vedou o dva body před druhými Přísnoticemi a tak mají před posledními dvěma závody velkou šanci na třetí triumf v této soutěži.

V rámci Zajícovy ligy se však vyhodnocuje i pořadí jednotlivců a i tady patří naši závodníci k těm nejlepším. V kategorii st. žáků je průběžně na třetím místě Ondřej List a pátý je Štěpán Prokeš. Ondřej ještě může útočit na celkové druhé místo. Mezi st. žákyněmi si nejlépe vedou třetí Leona Zemčíková a pátá Denisa Stehlíková. Leona na vedoucí dvojici mnoho bodů neztrácí, takže i ona může útočit na lepší umístění. Mezi ml. žáky se bude snažit udržet třetí příčku Petr Kuchař, který to ovšem nebude mít vůbec jednoduché. Mezi jeho pronásledovateli je i průběžně desátý Vojta Prokeš, který ale absolvoval pouze jediný závod. Naší silnou kategorií jsou mladší žákyně. V první desítce je jich dokonce hned pět. Nejlépe si vede zatím druhá Kristina Špačková, která ztrácí pouhé tři body na svou věčnou soupeřku Natálii Durchovou. Bude to ještě velký boj o vítězství v této kategorii.

Další umístění našich: Galburová (4.), Vrbová (7.), Hercogová (9.) a Maděřičová (10.). St. přípravka chlapců je naší slabinou a čest oddílu zachraňuje desátý Štěpán Paulík, který ale absolvoval také jen jeden závod.

Zato stejná kategorie dívek je naší výkladní skříní. Na prvních dvou místech jsou Karin Krejčiříková a Vendula Zemčíková, od třetího místa není bodově daleko Tereza Petrásková (5.). V první desítce jsou ještě Petra Blažková (9.) a Marie Bohdálková (9.).

Podobná situace je i ve výsledkové listině mladší přípravky chlapců. Suverénně ji vede Vojtěch Homola, před druhým Vítkem Krůzou a i pátý Jan Tančinec může ještě útočit na medailové postavení v této kategorii. V desítce je ještě Ondra Moravec (8.) a Jonáš Škarpa (10.).

V poslední kategorii mladší přípravky děvčat doplácíme na sporadické starty našich závodnic, které mají většinou na svém kontě pouze jeden start, a tak registrujeme pouze v závěru první desítky Pavlínu Broskvovou a Elišku Binderovou.

Na naše mladé atlety teď čekají dva poslední závody. V září to bude dráhový závod v Oslavanech a v říjnu běžecký závod v Moravském Krumlově. Věříme, že po tomto závodě zvednou naši závodníci nad hlavou nejen pohár pro celkového vítěze družstev, ale i co nejvíce pohárů pro nejlepší v jednotlivých kategoriích.

-had-

odebírejte přes RSS