Výborné výkony atletů na Evropských hrách

21. 9. 2016 · 3 minuty čtení · 1 fotografie
Téma Děti

Podzimní část atletické sezóny zahájili mladí hustopečští atleti tradičně na Evropských hrách mládeže v Brně. Tento závod je největší akcí tohoto typu v Evropě a letos se ho zúčastnilo rekordních více než 1 500 závodníků ze čtrnácti zemí Evropy. V některých disciplínách spolu závodilo až 160 mladých atletů. Naši se zde neztratili. Dosáhli na rekordní počet umístění do první dvacítky. Celkem jich bylo patnáct, z toho navíc pět v elitní desítce.

„Myslím si, že to jenom potvrzuje stoupající úroveň hustopečské mládežnické atletiky,“ konstatuje spokojeně vedoucí oddílu Zbyněk Háder. „Zatímco loni jsme měli šest umístění do dvacítky, letos jich bylo patnáct. Z naší výpravy, která měla 24 členů, se může každý druhý závodník pochlubit tímto skvělým výsledkem. To je důkaz, že nemáme v oddíle jen ojedinělé talenty, ale docela širokou paletu úspěšných dětí. Sice jsme nepřivezli medaili, ale pět umístění mezi elitní desítkou považuji za velmi dobrý výsledek,“ zhodnotil výkony svých svěřenců Zbyněk Háder.

Nejlepšího výsledku na Evropských hrách dosáhla Kristina Špačková v běhu na800 m, ve kterém skončila na 5. místě v čase 2:32,03 min. Potvrdila tak své postavení v žebříčku této disciplíny a oproti loňskému roku se posunula o šestnáct příček výš.

Tradičně se dařilo hustopečským atletům v jejich silné disciplíně – skoku vysokém. Další čtyři umístění v desítce patří právě jim. Skvělé zlepšení osobního rekordu o sedm centimetrů přineslo Denise Stehlíkové nádherné 6. místo ve své kategorii za výkon152 cm. Mezi nejmladšími výškařkami jsme měli velké želízko v ohni v podobě Venduly Zemčíkové. Bohužel drobné zranění v průběhu závodu ovlivnilo její výkon a tak se musela spokojit tentokrát „pouze“ se 7. místem za výkon126 cm. Stejný výkon a 8. příčku vybojovala ve stejné kategorii Marie Bohdálková, pro kterou to byl její nový osobní rekord. Další výškařkou v elitní desítce je Adéla Stehlíková, která skončila ve své kategorii na 9. místě za143 cm.

„Evropské hry jsou pro nás vždycky takovým malým svátkem,“ prozradila nám trenérka atletického oddílu v Hustopečích Michaela Houdková. „Slavnostní nástup v pondělí večer na stadionu vypadá jako malá olympiáda. Jednotlivé výpravy nastupují s vlajkami, nechybí ohňostroj a osobnosti našeho sportu. My jsme letos poprvé nastupovali s novou oddílovou vlajkou v barvách města a také s novými maskoty. Prostě jsme si to užívali, jak děti na ploše, tak rodiče v hledišti,“ dodává s úsměvem Houdková.

Výčet hustopečských úspěchů pokračuje výkony ve druhé desítce pořadí. Opět je zde nejčastěji zastoupen skok vysoký, ale také oštěp, dálka, koule nebo běh na800 m. Tady je stručný přehled: Ondřej List (11. místo, oštěp), Štěpán Prokeš (11. místo, výška), Vojtěch Prokeš (13. místo, výška a 14. místo, 800m), Marie Vrbová (15. místo, výška), Agáta Šamalíková (17. místo, koule), Romana Maděřičová (17. místo, výška), Denisa Stehlíková (17. místo, dálka), Leona Zemčíková (19. místo, oštěp a 20. místo, výška). A takhle bychom mohli pokračovat umístěním v další desítce. Ke kladům vystoupení na Evropských hrách rozhodně patří i 26 osobních rekordů, které si na své konto hustopečští atleti připsali.

„Myslím si, že je potřeba naše závodníky pochválit. Podávali výkony většinou na hranici svých osobních rekordů a někteří je i překonali. A těch výkonů v první dvacítce mohlo být i více, kdyby nebylo drobných zranění. Ale i to ke sportu patří. Rozhodně jsme ukázali, že se k těm medailovým pozicím přibližujeme a možná už příští rok na některou medaili zaútočíme,“ plánuje Zbyněk Háder.

-had-

odebírejte přes RSS