Z Literární kavárny přímo do Keni. S Hanou Hindrákovou

16. 11. 2016 · 1 minuta čtení · 5 fotografí
Téma Zábava

Hostem listopadové Literární kavárny byla včera spisovatelka Hana Hindráková. Posluchačům vyprávěla o svém milovaném černém kontinentu, což je hlavní inspirace pro její romány.

Cestu do Afriky, konkrétně do Keni, si včera mohli užít posluchači v městské knihovně. Prostřednictvím svých příběhů je tam vzala spisovatelka ze Strančic nedaleko Sázavy Hana Hindráková.

„Budu vyprávět o svých románech Děti nikoho, kde je hlavní tematikou život dětí na ulici v Keni, Očarovaná, kde se věnuji čarodějnictví, o románech Dobrovolnice i Karibu Keňa,“ představila svá díla Hindráková.

Keňu navštívila během posledních 11 let pětkrát. Jezdila tam jako dobrovolnice. Při třetí cestě dokonce založila vlastní neziskovou organizaci. A milovaná Afrika je také její největší inspirací. Prostřednictvím beletrie se snaží upozorňovat na její palčivé problémy. Na území černého kontinentu zůstane i v právě připravované knize.

„Pracuji teď na knize Smrtící byznys. Bude to thriller zaměřený na falešné léky a bude se odehrávat v Ugandě. S trochou štěstí vyjde příští rok na vánoční trh,“ informovala spisovatelka, která kromě Afriky procestovala také téměř celou Evropu, USA, Portoriko a přilehlé ostrovy, Argentinu, Čile, Spojené Arabské Emiráty či Nový Zéland.

Není proto divu, že začínala s psaním cestopisů. „Byly to spíš takové deníky pro rodinu, které jsem si vydávala sama. Pak už mě to ale moc nebavilo, protože v cestopise se musíte držet faktů a já mám celkem velkou fantazii. Právě kvůli tomu jsem se vrhla na beletrii,“ uzavřela autorka.

(Text a foto: Jana Rozková) 

odebírejte přes RSS