Menu Hledat

Úprava venkovního areálu při CVČ Pavučina, Hustopeče

21819
Národní program Životní prostředí

Prioritní oblast: 6 – Environmentální prevence

Podoblast podpory: 6.1 Environmentální vzdělávání, výchova a osvěta

Podporované aktivity: 6.1.C – rekonstrukce a vybavení center ekologické výchovy, učeben a jiných zařízení pro účely EVVO

Celkové náklady projektu: 588 tis. Kč   
Dotace: 499 tis. Kč ( 85 % ze způsobilých nákladů)
Spoluúčast: 89 tis. Kč ( 15 % ze způsobilých nákladů)
Realizace: 10/2018 - 12/2019
Zahrada u novostavby Centra volného času Pavučina se během roku 2019 dočká nové podoby. Městu Hustopeče se podařilo získat dotaci na revitalizaci a vybavení venkovní části areálu. Částku 500 tisíc Kč poskytne Národní program Životní prostředí.

Vstup do areálu bude zdobit „motýlí“ záhon s pečlivě zvolenou výsadbou, která bude okrasou od jara do podzimu. Postupným nakvétáním trvalek budou květiny přitahovat medonosný i okrasný hmyz. Další atrakcí bude hmatová stezka, symbolicky založená do tvaru pavučiny. Přírodní materiál k vyplnění jednotlivých polí si samosběrem zajistí děti a návštěvníci CVČ Pavučina. V rámci projektu bude rovněž vybudovaná nová ohrada s přístřeškem a seníkem pro oblíbené ovečky.

Na místě stávající voliéry vznikne altán se „zelenou“ střechou, tvořený gabionovými stěnami a zabudovanými klecemi  pro hlodavce. Součástí altánu bude krytá "zimní" voliéra pro exotické ptactvo s průletem, kterým se opeřenci dostanou do venkovní části voliéry. V altánu bude umístěný  infopanel s názornými ukázkami o životě včel a včelařství samotném. 

Část projektu bude realizována svépomocí v rámci akcí pro veřejnost či pravidelných kroužků (budky pro exotické ptactvo, domečky a překážky z přírodnin pro hlodavce; sběr a příprava materiálu pro výplň hmatové stezky), část pak realizační firmou na základě veřejné zakázky.

česky english deutsch