Menu Hledat

Městské byty

Městské byty:

Ubytovna Mostař
Startovací byty
Byty Smetanova
Byty pro seniory

Ubytovna Mostař

Město Hustopeče nabízí možnost pronájmu městských bytů – jedná se o byty I. a II. kategorie ve čtyřpodlažním domě bez výtahu na adrese Kpt. Jaroše 1001/1, Hustopeče.
Byty I. kategorie jsou v nabídce ve třech variantách:
- 3 obytné místností s příslušenstvím (WC a sprchový kout, zádveří, balkon)
- 2 obytné místnosti s příslušenstvím (WC a sprchový kout, předsíň)

- 1 obytná místnost s příslušenstvím (WC a sprchový kout, předsíň). 

Byty II. kategorie jsou o velikosti 1 obytné místnosti s příslušenstvím. Předsíň, WC a sprchový kout jsou v bytech II. kategorie společné vždy pro dva byty. Jedná se o nezařízené byty, které nejsou povětšinou vybavené kuchyňskou linkou. Každé podlaží obytného domu je vybaveno společnou kuchyňkou se sporákem (cca pro 4 byty). Byty jsou vytápěny ústředním plynovým topením. Součástí bytů není sklep. Cena nájemného u bytů I. kategorie za m2 činí 20,14,- Kč. Cena nájemného u bytů II. kategorie za m2 činí 16,22,- Kč.
Nájemní smlouva s opcí se uzavírá zpravidla na dobu jednoho měsíce, kdy v případě bezproblémového nájmu (dodržování pravidel nájemní smlouvy a řádu ubytovny včetně řádné platební morálky) je možnost ji nadále automaticky prodlužovat až do konce kalendářního roku, kdy jsou schvalovány smlouvy na další rok.

O přidělení bytu rozhoduje rada města. Seznam žadatelů o byt včetně doporučení na přidělení bytu předkládá radě města sociální odbor města Hustopeče, který vede evidenci žadatelů o byt. Žádost se podává prostřednictvím tiskopisu Žádost o městský byt nebo osobně na sociálním odboru města Hustopeče (budova Staré pošty, 1. patro). Tuto žádost je třeba každoročně aktualizovat, vždy nejpozději k 31. 1. následujícího roku po podání žádosti (tato povinnost se nevztahuje na žádosti přijaté od 1. 11. předchozího roku). Aktualizaci žádostí lze provést následujícími způsoby: e-mailem (byty@hustopece.cz), osobně na sociálním odboru města Hustopeče, popř. písemně (zasláno na sociální odbor města Hustopeče). Pokud má žadatel již podanou žádost a změní se u něj podstatné údaje, je povinen toto rovněž oznámit.

Dokumenty a formuláře:
Žádost o městský byt (RTF 1,6 MB)

5289

Startovací byty

Město Hustopeče nabízí možnost pronájmu městských startovacích bytů – jedná se o byty I. kategorie v pětipodlažním domě bez výtahu, na adrese Svatopluka Čecha 174/1 a 174/3, Hustopeče. Byty o velikosti 2+kk se nachází v půdních nástavbách. Jedná se o menší, částečně zařízené byty, které jsou vybavené kuchyňskou linkou, vytápěné ústředním topením. Ke každému bytu náleží sklep. Cena nájemného za m2 činí 60,- Kč.
Podmínky přidělení startovacího bytu, dobu nájmu a jiné upravuje níže přiložený dokument ,,Pravidla pro startovací městské byty na adrese Svat. Čecha 1 a 3, Hustopeče”.
O přidělení bytu rozhoduje rada města – je však nutno splňovat podmínky dle výše uvedeného dokumentu. Seznam žadatelů o byt včetně doporučení na přidělení bytu předkládá radě města sociální odbor města Hustopeče, který vede evidenci žadatelů o byt. Žádost se podává prostřednictvím tiskopisu Žádost o městský byt nebo osobně na sociálním odboru města Hustopeče (budova Staré pošty, 1. patro). Tuto žádost je třeba každoročně aktualizovat, vždy nejpozději k 31. 1. následujícího roku po podání žádosti (tato povinnost se nevztahuje na žádosti přijaté od 1. 11. předchozího roku). Aktualizaci žádostí lze provést následujícími způsoby: e-mailem (byty@hustopece.cz), osobně na sociálním odboru města Hustopeče, popř. písemně (zasláno na sociální odbor města Hustopeče). Pokud má žadatel již podanou žádost a změní se u něj podstatné údaje, je povinen toto rovněž oznámit.

Dokumenty a formuláře:
Žádost o městský byt (RTF 1,6 MB)
Pravidla pro přidělení startovacích bytů na adrese Svat. Čecha 1 a 3, Hustopeče (PDF 1,1 MB)

5290

Byty Smetanova ulice

Město Hustopeče nabízí možnost pronájmu městských bytů – jedná se o byty I. a II. kategorie ve dvoupodlažním domě bez výtahu, na adrese Smetanova 78/2, Hustopeče. Byty o velikosti 2+1, 3+1 a 4+1. Jedná se o prostorné, částečně zařízené byty, které jsou vybavené kuchyňskou linkou, vytápěné ústředním plynovým topením. Ke každému bytu náleží sklepy. Cena nájemného za m2 činí 47,- Kč. Nájemní smlouva se uzavírá zpravidla na dobu jednoho roku, kdy v případě bezproblémového nájmu je možnost ji nadále prodlužovat.

O přidělení bytu rozhoduje rada města. Seznam žadatelů o byt včetně doporučení na přidělení bytu předkládá radě sociální odbor města Hustopeče, který vede evidenci žadatelů o byt. Žádost se podává prostřednictvím tiskopisu Žádost o městský byt nebo osobně na sociálním odboru města Hustopeče (budova Staré pošty, 1. patro). Tuto žádost je třeba každoročně aktualizovat, vždy nejpozději k 31. 1. následujícího roku po podání žádosti (tato povinnost se nevztahuje na žádosti přijaté od 1. 11. předchozího roku). Aktualizaci žádostí lze provést následujícími způsoby: e-mailem (byty@hustopece.cz), osobně na sociálním odboru města Hustopeče, popř. písemně (zasláno na sociální odbor města Hustopeče). Pokud má žadatel již podanou žádost a změní se u něj podstatné údaje, je povinen toto rovněž oznámit.

5291

Dokumenty a formuláře:
Žádost o městský byt (RTF 1,6 MB)

Byty pro seniory

Penzion pro důchodce, Žižkova 1, Hustopeče

česky english deutsch