České a moravské vinařství - 11. rok v EU

Název projektu
České a moravské vinařství - 11. rok v EU
Rozhodnutí
RP/11/15
Uznatelné výdaje
Propagace, tiskoviny (plakáty, pozvánky, katalogy)
Pronájem prostor pro konání výstavy
Výše dotace
30.000,- Kč
50%
Popis projektu

Soutěžní přehlídka vín „O HUSTOPEČSKOU PEČEŤ“ se konala v pátek 4. dubna 2015 tentokrát v sále Společenského domu v Hustopečích.

Jedenáctý ročník přehlídky vín O Hustopečskou pečeť nabídl celkem 286 vzorků vína v devíti stovkách lahví. Pestrý výběr přilákal asi dvě stovky návštěvníků.   K ochutnání bylo o několik odrůd víc než v minulých letech. Ty tradiční historické letos doplnily i odrůdy moderní, které jsou však v dnešní době pro okolí Hustopečí také typické. Vína tradičních odrůd (Ryzlink vlašský, Veltlínské zelené, Ryzlink rýnský, Modrý Portugal, Svatovavřinecké a André) byla rozšířena odrůdy u bílých vín o Rulandské bílé, Rulandské šedé, Pálavu a Tramín. U červených vín o Dornfelder, Frankovu a Zweigeltrebe.

Přihlásit se do soutěže O Hustopečskou pečeť mohli vinaři z celé republiky, limitováni byli pouze danými odrůdami. Soutěžit mohla vína posledních tří ročníků.

Šampionem výstavy se nakonec pro letošní rok stal Miroslav Volařík. Třiceti certifikovaným degustátorům nejvíce chutnalo jeho Rulandské bílé ročník 2014. Tohle víno se tak bude moct chlubit zlatou Hustopečskou pečetí. Ocenění si ale také například odnášel za Ryzlink vlašský zástupce vinařství Šoman z Dolních Dunajovic, za Růžová vína Jan Stávek z Němčiček a za André Eva Buchtová z Velkých Pavlovic.

Datum realizace 4.4.2015
5928 5929